24 aile hekimi ile hemşirenin koronavirüs testi pozitif

İstanbul’un farklı ilçelerinde görev yapan toplam 24 aile hekimi ile hemşirede koronavirüs tespit edildi.

GÜNDEM 25.03.2020, 10:00 25.03.2020, 20:53 vural
24 aile hekimi ile hemşirenin koronavirüs testi pozitif

Sağlık çalışanları, koronavirüs pandemisine karşı canla başla mücadele ederken, İstanbul Aile Hekimliği Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Kutbettin Demir, İstanbul’un farklı ilçelerinde görev yapan toplam 24 aile hekimi ile hemşirede koronavirüs tespit edildiğini söyledi.

'Maalesef yanlışlarımız oldu'

Milliyet’ten Mert İnan’ın haberine göre konuya ilişkin veren Dr. Demir, söz konusu sağlık çalışanlarının genel durumlarının iyi olduğunu belirterek, “Birkaç arkadaşımız yatarak tedavi görürken, diğer meslektaşlarımız evlerinde tedaviye devam ediyor. Arkadaşlarımızın sağlık durumlarında endişe edecek bir durum yok. Martın ilk haftasına kadar toplumsal olarak maalesef yanlışlarımız oldu. Şubat sonunda itibaren martın başına kadar yurtdışından gelen vatandaşlar rapor almak için aile hekimliğine müracaat ettiler. Bu sırada merkezde muayene için bekleyen yaşlılar ile temas edenler oldu. Aile hekimleri olarak en büyük eksiğimiz tulum ve gözlük” dedi.

'Sağlık merkezleri en riskli yerler'

Hiçbir vatandaşın acil durum ve ihtiyaçlar dışında evlerinden çıkmaması gerektiğini dile getiren Dr. Demir, “Bugün bile avucunun kaşındığını, gözünün seyirdiğini belirterek muayeneye gelenler var. Sağlık merkezleri en riskli yerler. Vatandaşlarımıza ‘Acil durumlar dışında gelmeyin’ diyoruz” diye konuştu.

Yorumlar (3)
Şeyda 7 gün önce
Saglil ocagindaki doktorlar muayene etmemek,rapor vermemek icin ellerinden geleni yapiyolar.herkes evde domuz gibi yatiyor demesini biliyolar ama ozaman gitcek istifa etcek oturcak evinde
koronalıı 5 gün önce
yazık sanaaa
Tepeli 7 gün önce
Illaki birlik ve beraberlik olarak bu kötü günleri atlatacağız. Devletimizin de yardımıyla atlatacağız. Ama bu yavşak vurus normal şartlarda bizim ülkemize uğramayacaktı. Nasıl geldi kısaca özet geceyim. Vatanını sevmeyen avrupa avrupa diye haykıran bitane yavşak vatan hainin got korkusuyla tekrardan ülkeye gelmek isymremesi ve buna musade edilmesi devlet tarafından gelsi. Ama olsun TÜRKIYE atlatacak.
12°
parçalı az bulutlu