Kruvaziyer Gemilerinin İlk Seferi 2020

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İzmir Ticaret Odası’nın ortak çalışması ile kruvaziyer gemilerinin İzmir’e yeniden düzenli seferler yapması sağlandı.

EKONOMİ 21.09.2019, 20:03 Buse Kuytu
Kruvaziyer Gemilerinin İlk Seferi 2020

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Oğuz Özkardeş’in İtalya’nın Cenova şehrinde Costa firmasıyla yaptıkları görüşmeler sonucunda gemilerin İzmir’e düzenli olarak gelmesi için uzun süreli işbirliği kararı aldı.

İlk sefer Aralık 2020'de
Mayıs 2017’den beri İzmir’e uğramayan kruvaziyer gemileri Aralık 2020’de yeniden İzmir Limanı’nda kalacak. Kruvaziyer gemilerin İzmir Körfezi’ne gelişi 2021 ve sonrasında da devam edecek.

İzmir'in turizmi gelişecek
2023’ten itibaren İzmir’e bir milyona yakın ek turistin gelmesi hedefleniyor. İzmir'in turizminin gelişebilmesi için Körfez'in büyük bir değer olduğunu söyleyen Başkan Soyer, “ Kruvaziyer turizminin yeniden canlanması, İzmir esnafına da ciddi katkı sağlayacak” dedi.
İzmir Ticaret Odası Başkanı Mahmut Özgener ise; “Ticaret odasının bir yılı aşkın süredir yürüttüğü çalışmaların olumlu neticelenmesi hepimiz için gurur kaynağı. İzmir’in ekonomisinin gelişmesi için limanın canlanması büyük önem taşıyor” dedi.

Yorumlar (0)
az bulutlu