Etkili Güç Birlikte Yürümekle Başlar

Güçlerini birleştirme kararı alan sivil toplumun iki büyük derneği İzmir İş Dünyası Derneği (İZİD) ve Mavişehir Kadın Platformu Derneği (Mavikader), kahvaltılı toplantıda Kent Konseyi Başkanı olan Nazik Işık’ı ağırladı. Güçbirliğinin oluşturduğu sinerjiden hem Bölge hem de toplum faydalanacak.

EKONOMİ 10.03.2020, 12:10
Etkili Güç Birlikte Yürümekle Başlar

İzmir ile ilgili projeler üretip projelerin takipçisi olmayı hedef edinen İZİD ile yaklaşık ikiyüz kadının oluşturduğu Mavikader, üretecekleri projeler ile ses getirecek.

Kent Konseyi Başkanı seçilen Nazik Işık’ın İzmir’in örnek alacağı bir isim olduğunu belirten Mavikader Başkanı Yasemin Gürses birlikte çok güzel projelere imza atacaklarını, bir çok çalışmada beraber hareket edeceklerini söyledi. Gürses, “Birlik ve beraberlik içinde olalım, bölgemize sahip çıkarak projeler üretelim, ekonomiye kazandıralım” dedi.

 

Kent Konseyi Başkanı seçimleri sırasında ikinci turda kendisi lehine çekilme kararı alan İZİD Başkanı Feyyaz Sungur’a teşekkür eden Nazik Işık, “Seçilenlerle günlük yaşamı temsil edenler arasında bir kopukluk olduğu için ve günlük hayat, birisi seçildi, beş sene aklımı hediye ettim o akılla yürüsün ben de burada rahat rahat oturayımdan ibaret olamayacağı için bazı ek mekanizmalara ihtiyaç var. Bu mekanizmalar hayatın içinde işlerin sahibi olan bizlerin aklına danışmayı feyz almayı gerektiriyor. Kent Konseyleri bu anlamda bizlerin bir araya geldiği ve ortak aklı ve ortak çıkarları üretip ilgililere sunduğu önemli bir mekanizma. Görev isterken İzmir’e yararlı olacağını bildiğim bir araç olduğu için yola çıktım. Ümit ederim Kent Konseyi kapısından birlikte defalarca geçecek ve İzmir’e güzel işler bırakacağız, güzel anılarımız olacak. Ben her zaman söylüyorum kişiler, liderler önemli ve değerlidir ama tek kişinin yapabileceği şey her zaman sınırlıdır. Esas olan hayatta asla yalnız yürümemektir. cvHepimiz başka başka yaşanmışlıklardan süzülmüş gelmiş bireyler olarak ne kadar çoksak o kadar etkiliyiz. Bu birikimleri aynı çanağa toplayabilirsek bir ortaklıkla yürümek ve etkili bir güç haline gelmek mümkündür. Asla yalnız yürümeyeceğim” açıklamasında bulundu.

 

STK’lara kendini adadığını belirten İZİD Başkanı Feyyaz Sungur ise bu amaçla aday olduğu Kent Konseyi’nden Nazik Işık’ı tanıdıktan sonra çekilme kararı aldığını seçimlerle birlikte İzmir’e bir “Işık” doğduğunu söyledi. Kent Konseyi’nin amacı sürdürülebilir kalkınma, katılım ve STK’ların ulusallaşması olduğunu dile getiren Sungur, “Kent Konseyi içinde sık sık proje eğitimleri verilirse, yaygın bir şekilde yapılabilirse STK’yı yükseltebiliriz. STK’nın güçlenmesi, demokrasinin güçlenmesi, Avrupa kriterlerini, yaşam kriterlerini artırmak demektir. Türkiye’nin bize sivil toplum örgütlerine ihtiyacı var. Bir ülkenin sivil toplum örgütleri gelişmediği sürece o ülkede demokrasi olmaz” şeklinde konuştu.

 

Yorumlar (0)
31°
parçalı az bulutlu
banner202