Beko’dan Kadın Girişimcilere Destek

Ev teknolojilerinin önde gelen markalarından Beko, iş hayatında kadın temsiliyetini arttırmak için yeni bir proje başlattı.

EKONOMİ 09.10.2019, 10:15 09.10.2019, 10:18 Melis Çivici / meliscivici@izmirgundem.com
Beko’dan Kadın Girişimcilere Destek

Bayi ekosisteminde kadınların yerini çoğaltmak için başlattığı yeni projeye göre Beko, proje ve bayilik almak isteyen kadın girişimcilerin başvuru aşamasından itibaren her aşamada destek vereceğini açıkladı.

Bayi olmak isteyen kadın girişimcilere kira desteği, mağaza seçimi, yöneticilik eğitimi, mentorluk gibi pek çok konuda destek vereceklerini açıklayan Arçelik Genel Müdürü Can Dinçer, “Türkiye’de iş verenler arasında kadınların oranı yüzde 9 seviyesinde. Arçelik’te kadın çalışma arkadaşlarımız ve yöneticilerimiz arasında kadın oranı her geçen gün artsa da bayilerimizde durum farklı. Bayilerimizin yaklaşık yüzde 5’ini kadınlar oluşturuyor. Bu tabloyu değiştirmek elimizde. Kadın girişimcileri cesaretlendirmeliyiz. Beko markamızın bu projesiyle kadınları girişimci olmaya teşvik ederken, yatırım yapmayı düşünen kadınların da Beko bayisi olma seçeneğini değerlendirmesini istiyoruz” dedi.

Kadının toplumsal ve ekonomik hayattaki varlığını arttırmayı hedefledikleri belirtilen açıklamada, girişimci kadınlara verilen desteklerle bayi olmaya teşvik edilecekleri belirtildi. Başvurulara ilişkin yapılan duyuruda, “Beko olarak kadın girişimcileri destekliyor, yeni açılacak 100 mağazımız ile kadın liderlerin aramıza katılmasını istiyoruz. Birikimini yatırıma dönüştürmek isteyen kadınları birlikte iş kurmaya davet ediyoruz” denildi.

“Beko yeni 100 kadın bayisini arıyor” sloganıyla başlatılan projeye Türkiye’nin her ilinden yoğun katılım bekleniyor.

Yorumlar (0)
22°
parçalı bulutlu