İzmir'in iş dünyasından Ege Üniversitesi'ne destek

İzmir'de bulunan iş dünyası kuruluşlarının yöneticileri, Ege Üniversitesi'nde Rektör Prof. Dr. Necdet Budak’ın liderliğinde, ülkemizde ilk defa gerçekleştirilecek olan “Üniversite-Sanayi Güdümlü Projeler” çalışmasından mutluluk duyduklarını, basına verdikleri bildirilerle dile getirdiler

İzmir'in iş dünyasından Ege Üniversitesi'ne destek

İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli, İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, Ege İhracatçılar Birlikleri Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi ile EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar ortaklaşa verdikleri bildiride; hayata geçirilecek yeni projenin ülkemizin 2023 amaçlarına erişmesi için yaşamsal değere sahip olan, üniversite ve sanayi ortaklıklarına büyük oranda fayda sağlayacağının altını çizdiler.

Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak ile akademinin, üniversite ve sanayi ortaklığının çok daha ileri bir seviyeye varması için ortaya koyduğu çalışmalara bir yenisi daha ilave etti. Rektör Budak’ın verdiği talimatla (EBİLTEM) Ege Üniversitesi Bilim Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin geliştirip büyüttüğü çalışma çerçevesinde, sanayicilerin Egeli eğitimcilerle geliştirecekleri ortaklık projelerinin yüzde 75’ine kadar olan bölümü akademinin kendi öz sermayesinden destek alacak.

Örnek olacak projenin gerçekleşmesine liderlik eden, göreve başladığı günden günümüze kadar üniversite ile sanayi ortaklığına yoğun çaba ve mesai sarf eden Rektör Budak’a teşekkürlerini ileten İzmir'in önde gelen iş dünyası kuruluşlarının yöneticileri; ülkemizin yerli ve ulusal imalat gayeleri çerçevesinde akademinin sanayicilerle beraber gerçekleştirecekleri proje yardım modelinin aynı zamanda ülkemizdeki yükseköğrenim kurumlarına ve sanayi bölgelerine örnek olacağını dile getirdiler.

Yorumlar (0)
10°
parçalı az bulutlu