Genç beyinlerin projelerine hibe desteği

Kuruluşundan bu yana genç girişimcilere ve projelerine destek çıkan Yaşar Üniversitesi Minevra Kuluçka Merkezi'nde ünversite Rektörü Prof. Dr. Cemali Dinçer öğrencilerle buluştu

Genç beyinlerin projelerine hibe desteği

2015 yılında kurulan ve üniversiteli gençlerin girişimlerine ve projelerine destek çıkarak, 100'ün üzerinde üniversiteli girişimci takıma kapılarını açan Minevra Kuluçka Merkezi'nde farklı girişimcilik konularına ve orijinal projelere yönelik eğitimler, etkinlikler gerçekleştiriliyor. Yaratılan projelerin büyük bir bölümünün TÜBİTAK ve Yaşar Üniversitesi Bilimsel Araştırma Projesi'nin hibe programı kapsamında desteklendiği Minevra'da Prof. Dr. Dinçer, öğrencilerle yemekte buluştu.

Tüm desteğimizi gençlere sunacağız

Öğrencilerin araştırma, geliştirme kültürlerini geliştirmek ve büyütmek için mücadele ettiklerini ifade eden Dinçer: "Burada faaliyette bulunan gençlerin düşüncelerinin ürünlere dönüşmesiyle hem üniversitemizin bilim alanında bilinirliği artıyor hem de bilimsel açıdan geri dönüşler daha da çoğalıyor" dedi.

Gençlere her zaman her konuda desteklerini sunacaklarını belirten Dinçer, sözlerine şöyle devam etti: "Müzik aletlerinden siber güvenliğe, akıllı şehir sistemlerinden oyun geliştirmeye kadar burada ortaya çıkan başarı hikayeleri bizi sevindiriyor. Minerva Kuluçka Merkezi'miz, girişimci gençlerimizin, öğrencilerimizin hayallerini gerçekleştirmesine imkan veriyor. Biz bu konuda tüm desteğimizi her zaman sunmaya devam edeceğiz”

Yorumlar (0)
19°
parçalı bulutlu