Sağlık çalışanlarının ''tabut dansına'' tepki yağdı!

Son zamanlarda sosyal medyada popüler olan Gana'daki tabutlu dans şovu akımına, sağlık personelleri de bir video çekip katılmak istedi. Ancak yayınladıkları videoya beğeniden çok tepki yağdı.

DÜNYA 01.05.2020, 14:09
Sağlık çalışanlarının ''tabut dansına'' tepki yağdı!

Gana’da, bir tabutu dans eşliğinde taşıyan profesyonel dansçıların videosu, şu sıralar sosyal medyanın en gözde malzemelerinden biri. Farklı formatlara uyarlanan fenomen videodan ilham alan bir grup sağlık çalışanının, temsili bir COVID-19 kurbanını omuzlarına alıp dans ederek taşıması ise sosyal medyada büyük bir tepkiye neden oldu.
 
ABD’nin Missouri eyaletinin Springfield şehrindeki Mercy Hastanesi’nde çekilen videoda, COVID-19 yazılı plastik torbadaki bir kişiyi dans ederek taşıyan dört sağlık çalışanı bulunuyor. Sizin de tahmin edebileceğiniz gibi bu video, Gana’da bir tabutu dans eşliğinde taşıyan profesyonel dansçıların fenomen haline gelen videosundan ilham alıyor.

WebTekno'nun haberine göre kısa sürede milyonlarca görüntülenme alan bu paylaşım, sosyal medyada da pek de iyi karşılanmadı. Amerikalı YouTuber ve gazeteci Blaire White, “Hemşireler, insanlar ölürken ve geçim kaynaklarını kaybederken COVID-19’u kullanarak ünlenmeye çalışıyorlar” diyerek tepkisini dile getirdi. Bir başka kullanıcı ise videoyu alıntılayarak, “Bu, kelimenin tam anlamıyla tüm yıl boyunca gördüğüm en tatsız şey olabilir” ifadelerini kullandı.

Korona virüs nedeniyle bir yakınını kaybeden sosyal medya kullanıcısının gösterdiği tepki ise çok daha sert oldu: “Bu, ön cephede mücadele eden diğer sağlık çalışanlarına ve benim gibi yakınlarını kaybeden insanlara çok büyük bir saygısızlık. Umarım çalıştıkları hastane bu videoyu görür. Mide bulandırıcı”

Öte yandan sağlık çalışanlarına destek veren ve onları anlayışıyla karşılayan kullanıcılar da oldu. Örneğin bir kullanıcı, COVID-19’un asla bir TikTok malzemesi olmaması gerektiğini düşündüğünü ancak sağlık çalışanlarının, her gün gördükleri korkunç manzaralarla bu gibi videolarla başa çıkmaya çalıştıklarına dikkat çekti. Bir diğer Twitter kullanıcı ise sağlık çalışanlarının büyük bir stres altında olduklarını ve sadece biraz eğlenmek istediklerini savundu.

Yorumlar (0)
16°
parçalı bulutlu
banner202