Esad'ın kuzeninden 'canavar' itirafı

Suriye rejiminin lideri olan Beşşar Esed'in kuzeni olan Firas Esed soyadlarının anlamını açıklarken bir itirafta bulundu.

DÜNYA 16.08.2019, 14:26
Esad'ın kuzeninden 'canavar' itirafı

Suriye'de rejim lideri olan ve yaptıklarıyla tartışmalara neden olan Beşşar Esed'in muhalif olan kuzeni Firas Esed yeni bir açıklamada bulundu. Dedeleri olan Ali Esed'in soyadını alan ailenin anlamını ilk kez açıklaması büyük şaşkınlığa neden oldu. 

Sosyal medyadan 'canavar' açıklaması geldi

Beşşar Esed'in amcasının oğlu olan Firas Esed sosyal medya hesabından dedelerinin kimlik fotoğrafını açıkça paylaştı. Gerçek soyadlarının ise bilinenin aksine 'esed' olmadığı 'Vahş' olduğu ortaya çıktı. 

Arapça anlamlarına bakıldığı zaman 'Esed' aslan anlamına geliyor. Ancak bu soyadının gerçeği yansıtmadığı belirlendi. Bunun üzerine gerçek soyadları olan 'vahş' isminin anlamının ise canavar demek olduğu ifade edildi. 

Kuzen tarafından sosyal medyada gerçekleştirilen bu itiraf sonrasında 'herkes hızlı bir şekilde kaydetsin ve paylaşsın. Muhtemelen kısa bir süre sonra karşı tarafın şikayetlerinin ardından kapatılacak' notunu ekleyerek büyük şok etkisi yarattı. Daha önce yapmış olduğu açıklamalarda da en az 500 bin sivili öldürdüğünü açıklamıştı. Kuzenler arasında meydana gelen savaşın şiddetinin de gün geçtikçe arttığı tespit ediliyor. 

Yorumlar (0)
37°
açık
banner202