'Anlaşmasız Brexit' senaryosunda korkutan detaylar!

İngiliz hükümeti tarafından hazırlanan ancak basına sızan 'Anlaşmasız Brexit' senaryosunda bazı ayrıntılar dikkat çekti. Ülkenin kriz yaşaması muhtemel.

'Anlaşmasız Brexit' senaryosunda korkutan detaylar!

İngiliz hükümeti tarafından son bir aylık süreçte Brexit için yeni bir anlaşma imzalandı. Bu anlaşmaya ise 'Anlaşmasız Brexit' ismi verildi. Ülkede Sunday Times gazetesi tarafından anlaşma ifşa edildi. Basına sızan anlaşmanın detayları ise son derece dikkat çekti. Anlaşmanın yürürlüğe girmesi ile birlikte ülkenin karşı karşıya kalması muhtemel krizler büyük tartışmalara neden oldu. 

İngiltere'yi hangi kötü senaryolar bekliyor?

Anlaşmanın maddelerine bakıldığı zaman ülkeyi bekleyen kaoslar sıralandı. İngiltere'nin parçası Kuzey İrlanda ile AB üyesi İrlanda Cumhuriyeti arasında fiziki bir sınır belirlenebilir ve özerk protestoları destekleyeceğinden dolayı doğrudan müdahaleler gündeme gelebilir. 

AB sınırında gümrük gecikmeleri yaşanacağı için ülkeye petrol girişi aksayacak. Bu durumda ülkenin pek çok bölgesi olumsuz etkilenecek. Liman gümrüklerinde de önemli sorunlar meydana gelecek. AB havalimanları ile İngiltere ile AB arasında gerçekleşen tren seferlerinde ciddi gecikmeler yaşanacağından vatandaşlar bu durumdan olumsuz etkilenecek. Ülkeye Ab üzerinden gelecek olan ilaçlarda gecikmeler meydana gelecek. Hastalar durumdan etkilenecek. Böylece salgın hastalıklar ortaya çıkacak. Olumsuz durumlara karşı İngiltere bölgesinde çeşitli protestolar meydana gelecek. Durumlara karşı sert müdahaleler yapılacak. Bu kötü senaryolar şimdiden dünya gündemine bomba gibi düştü. 

Yorumlar (0)
12°
açık