Amerikalılar'dan Trump'a Büyük Tepki!

Koronavirüs salgınının merkezi konumundaki ABD'de Başkan Donald Trump'ın golf oynamaya gitmesi eleştirilere neden oldu.

DÜNYA 24.05.2020, 15:18 24.05.2020, 16:36
Amerikalılar'dan Trump'a Büyük Tepki!

ABD Başkanı Donald Trump, birçok eyalette salgın kısıtlamalarının gevşetildiği günlerde uzun bir aradan sonra ilk kez Virginia'da kendisine ait olan golf tesisine gitti.

Trump, tesiste birkaç saat geçirirken, muhafazakar medyanın 'normale dönüş sürecine destek' sinyali olarak yorumladığı ziyaret, ana akım liberal medyada ve Demokratlarda tepkiye neden oldu.

Biden tepki gösterdi: Ölü sayısı 100 bine yaklaştı, on milyonlar işsiz

Başkanlık seçimlerinde Trump'ın muhtemel Demokrat rakibi Joe Biden, Twitter hesabından, Trump'ı golf oynarken gösteren bir video paylaştı. Videoda, salgına dair güncel veriler de yer aldı.

Biden, "Ölü sayısı 100 bine yaklaştı, on milyonlarca Amerikalı işsiz, bu arada Başkan gününü golf oynayarak geçiriyor" ifadeleriyle Trump'a tepki gösterd

Biden'ın yanı sıra birçok Demokrat Kongre üyesi de benzer paylaşımlarla Trump'ı eleştirirken, ana akım medyada da Trump'ın salgın devam ederken golf oynamaya gitmesi eleştiri konusu oldu.

 geçti.98 bini aştığı ABD'de, salgın kaynaklı can kaybı ise 1 milyon 650 biniGüncel rakamlara göre, ülke genelinde virüse yakalanan kişi sayısının 

Yorumlar (0)
28°
parçalı az bulutlu
banner202