13 yaşındaki kızın yayınlanan düğünü şok etkisi yarattı!

İran'da 13 yaşındaki kız çocuğunun düğün görüntülerinin yayınlanması hem ülkede hem de dünyada büyük tepkilere neden oldu.

13 yaşındaki kızın yayınlanan düğünü şok etkisi yarattı!

İran'da tepki çeken olay geçtiğimiz günlerde yaşandı. Henüz 13 yaşında olan bir kız çocuğunun düğün görüntüleri yayınlandı. Görüntülerin yayınlanmasının ardından sosyal medyada büyük bir şaşkınlık yaşandığı tespit edildi. Görüntüleri ise İranlı bir aktivist olan Masih Alinejad yayınladı Görüntülerin tepki çekmesinin ardından tartışmalar üzerine düğünün iptal edildiği öğrenildi. 

Gözyaşları içinde yayımladı

Gazeteci olan Masih Alinejad bir süredir ülkede tepki çeken olayları sosyal medya hesabı üzerinden yayınlamaya devam ediyor. Son yayınladığı görüntüler ise sadece ülkede değil tüm dünyada tepkilerin büyümesine neden oldu. Henüz 13 yaşında olduğu belirlenen bir kız çocuğunun kendisinden yaşça büyük bir adamla evlendirildiğini gösteren videolar kısa sürede pek çok kişi tarafından izlendi. İran'ın Kohgiluye ve Buyer Ahmed eyaletlerinde çekildiği tespit edilen videoda bu mide bulandıran olay için bir kutlama yapıldığı öğrenildi. 

Kutlama videosunda yetişkin insanların ve çocukların olduğu da gözlerden kaçmadı. Bir oda içerisinde küçük kız çocuğu ile kendisinden yaşça büyük olan adam  oturuyor. Yapılan incelemeler sonrasında kız çocuğunun henüz 13 yaşında olduğu belirlendi. Gazeteci ise videoyu ilk izlediğinde kendisine hakim olamadığı ve gözyaşlarını tutamadığı belirlendi. Ünlü gazeteci videoyu ilk yayınladığı zaman çocuğun ailesi ve damadın ailesi tarafından tehdit edildiğini açıkladı. Ancak ülkede küçük çocukların evlendirilmesini sağlayan yasalar hala devam ediyor. Tepki çeken görüntülerin ardından düğünün iptal edildiği öğrenildi. 

Yorumlar (0)
17°
parçalı bulutlu