Tunç Soyer Spor Kulüpleriyle Bir Araya Geldi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir’in köklü spor kulüplerini ağırladı.

BELEDİYE 08.10.2019, 11:33 08.10.2019, 11:37 Melis Çivici / meliscivici@izmirgundem.com
Tunç Soyer Spor Kulüpleriyle Bir Araya Geldi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, aralarında İzmir Spor Kulüpleri Birliği Vakfı (İZVAK) temsilcileri ve altı spor kulübünün başkanlarının da bulunduğu grupla buluştu.

İZVAK çatışı altında kulüplere destek vereceklerini belirten Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir’de sportif konularda işbirliği olması gerektiğini ve bunu gerçekleştireceklerini ifade etti. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin spora verdiği desteğin artarak devam edeceğini belirten Tunç Soyer, “İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı olarak tüm kurumsal kimliğimizle, gücümüz ne kadar yetiyorsa sizin yanınızda olacağız. Elimizden ne kadar geliyorsa bunu büyük bir keyif ve mutlulukla yapacağız. İmkanlarımız, zamanımız ve kadromuz sınırlı ama bu sınırları zorladığımızı göreceksiniz, bunları nasıl daha fazla büyütürüz, nasıl ileriye taşırız diye canla başla çalışacağız. Bunu da çok net ve bütün kalbimle söylüyorum" diye konuştu.

Spor kulüplerinin şehir için önemini vurgulayan ve İzmir’in spor kulüplerinin köklü bir tarihe sahip olduğunu ifade eden Tunç Soyer, “Saat kulesi İzmir için neyse bu kulüplerin her bizi İzmir için odur. Yani semboldür. Bu şehrin çınarlarısınız. 100 yıllık asırlık kulüp Türkiye'de çok az ama İzmir'de altı kulüp olunca değer artıyor" dedi.

Spor kulüplerine verilecek desteğin önemini vurgulayan İZVAK Yönetim Kurulu Başkanı Ali Erten ise "İzmir'in 1912 ve 1928 yılları arasında kurulmuş 6 tane tarihi, Cumhuriyet'in tarihinde yer alan kulüplere sahibiz. Bunu, gelecek nesillere daha güçlü şekilde aktarma sorumluluğumuz var. Kulüplerimiz artık sadece spor kulübü değil, kentin mirası. Dolayısıyla bu kulüplerin kent mirası olarak korunması gerekiyor. Kulüplerimize verilecek her destek, bizim için çok değerli. Bu toplantının iyi bir başlangıç olduğunu düşünüyoruz. Çünkü uzun zamandır bu şekilde bir araya gelemedik. Bu bizim için çok değerli çok teşekkür ediyorum" dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Buğra Gökçe, İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Daire Başkanı Hakan Orhunbilge’nin ev sahipliği yaptığı buluşmaya, İzmir Spor Kulüpleri Birliği (İZVAK) Başkanı Ali Erten ve Vakıf Yönetim Kurulu üyeleri, Altay Spor Kulübü Başkanı Özgür Ekmekçioğlu, Altınordu Futbol Kulübü Başkanı Seyit Mehmet Özkan, Bucaspor Kulübü Başkanı Cihat Aktaş, Göztepe Spor Kulübü Başkanı Mehmet Sepil, İzmirspor Kulübü Başkanı Emin İşletir, Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı Turgay Büyükkarcı, Menemenspor Kulübü Başkanı Tahir Şahin katıldı.

Yorumlar (0)
17°
parçalı bulutlu