Tugay ve Sertel Zübeyde Ana'nın Huzurunda

Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay ve CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri sürerken, Zübeyde Hanım’ın huzuruna çıktı.

Tugay ve Sertel Zübeyde Ana'nın Huzurunda

Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay ve CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kapsamında düzenlenen etkinlikler sürerken, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Karşıyaka’ya emanet ettiği Annesi Zübeyde Hanım’ın huzuruna çıktı. Başkan Tugay, eşi Öznur Tugay ve Milletvekili Sertel, Zübeyde Hanım Anıt Kabri’ni ziyaret ederek çiçekler sundu. 

Zübeyde Hanım’a yaptıkları ziyaret sırasında duygu dolu anlar yaşayan Başkan Tugay “Karşıyaka’nın kalbinde yatan Zübeyde Annemiz, bizim en büyük değerimiz ve en anlamlı emanetimizdir. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96’ncı yıl dönümünde, Zübeyde Annemizi ziyaret ederek minnetimizi bir kez daha ifade etmek istedik. Karşıyaka olarak her zaman Atamıza ve Zübeyde Annemize yakışmak için kararlılıkla ve azimle çalışmaya, Cumhuriyet’in yılmaz bekçileri olmaya devam edeceğiz” dedi.

Milletvekili Atila Sertel de yaptığı açıklamada, “Bu anlamlı günde, Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve O’nu yetiştiren Annesi Zübeyde Hanım’ı sonsuz saygı ve şükranla anıyoruz. En büyük bayramımız kutlu olsun” diye konuştu.

Başkan Tugay ve Milletvekili Sertel, Karşıyaka Kaymakamlığı tarafından düzenlenen törene de katılarak, yüzlerce öğrencinin Cumhuriyet Bayramı coşkusuna ortak oldu.

Yorumlar (0)
16°
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur