Tasarruf İşçinin Hakkından Olmaz

Çeşme Belediyesi ve DİSK Genel İş Sendikası Toplu İş Sözleşmesi’ne imza attılar.

BELEDİYE 13.11.2019, 16:36
Tasarruf İşçinin Hakkından Olmaz

2 sene devamlı imzalanan sözleşme ile işçilerin maaşları hemen hemen yüzde 27 oranında zamlandı. Başkan Oran, bir ülkede bir şeylerin tasarrufu yapılacaksa bunun emekçinin hakkı olmadığını, kendilerinin her zaman çalışanların hakkını korumayı sürdüreceklerini, Çeşme’ye, işçilere hayırlı ve uğurlu olmasını dilediğini ifade etti.

Çeşme Belediyesi’nin DİSK Genel İş Sendikası ile imzaladığı ve belediyede görevli olan 82 işçi personeli kapsayan Toplu İş Sözleşmesi mutlu sonla bitti. Çeşme Belediyesi’ne ait hizmet binasında imza töreni yapıldı. İmza töreninde işçilerin yüzlerinin güldüğü görüldü.

Yapılan Toplu İş Sözleşmesi imza töreninde konuşan Başkan Oran, Çeşme ailesi için gece gündüz demeksizin çalışan işçilerin alın teri kurumadan hakkını teslim etmek için çıktıkları bu yolda Disk Genel İş Sendikası 4. No’lu Şubesiyle 2 sene süreli Toplu İş Sözleşmesini imzaladıklarını, uzun süren görüşmeler neticesinde imzalanan sözleşme ile işçilere ortalama yüzde 27’lik bir zam yaptıklarını ve söz verdikleri gibi, Çeşme için el birliği ile çalışmayı sürdüreceklerini dile getirdi.

Yorumlar (0)
23°
açık
banner202