Taekwondo'lu Zafer Bayramı çoşkusu

İzmir Gençlik Spor İl Müdürlüğü'nün düzenlediği 30 Ağustos Zafer Bayramı Minikler İzmir İl Taekwondo Şampiyonası'na Bayraklı Belediyesi, Mustafa Kemal Atatürk Spor Salonu'nda iki gün süresince kapılarını açıp, ev sahipliği yaptı

BELEDİYE 19.08.2019, 11:24 19.08.2019, 11:36
Taekwondo'lu Zafer Bayramı çoşkusu

Son derece çekişmeli karşılaşmaların gerçekleştiği şampiyonada 104'ü kız olmakla beraber 222 minik sporcu marifetlerini sergiledi.

Taekwondo'ya kendini adamış sporcular ve sporseverler, hafta sonu aileleriyle beraber İzmir gençlik Spor İl Müdürlüğü'nün düzenlediği ve katılım oranının yüksek olduğu bu şampiyonada buluştu. 2007-2009 yılları arası doğan 222 minik taekwondocu madalyaya erişebilmek için iki gün boyunca kıyasıya yarıştı. 37 ekibin mücadele ettiği turnuvada Bayraklı Belediyesi 20 genç sporcu ile boy gösterdi. Bayraklı adına mücadele eden sporcular arasından 1 birinci, 1 ikinci ile 4 adet üçüncülük madalyası çıktı.

Her zaman ev sahipliğine gönüllüyüz

Müsabakaların tamamlanmasının ardından madalya seremonisine geçildi. İlk gün 57 kiloda kıyasıya mücadele edip, ter dökmüş ve derece almış sporculara ödülerini Bayraklı Belediyesi Başkan Yardımcısı Ulaş Aydın verdi ve katılımcıları birer birer tebrik etti. Düzenlenen bu turnuvada emeği geçen herkese teşekkür etmeyi geçmeyen Aydın: "Böyle bir turnuvaya kapılarımızı açtığımız için son derece mutluyuz. Bundan böyle tüm karşılaşmalara, şampiyonalara ev sahibi olmaya her zaman gönüllü olduğumuzu Taekwondo Federasyonu'muza ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü'müze ifade etmek istiyorum. Emek vermiş, ter dökmüş ama dereceye girememiş tüm sporcularımızı da kutluyorum" diyerek konuşmasını bitirdi.

Yorumlar (0)
33°
açık