Soyer müjdeyi verdi! Sağlık çalışanlarına 100 yataklı tesis ve bir otel!

İzmir Tabip Odası, dün yaptığı yazılı açıklamaya duyarsız kalmayan Tunç Soyer, sağlık çalışanlarına 100 yataklı bir tesis ile otelin tahsis edileceğini açıkladı.

BELEDİYE 15.04.2020, 11:06
Soyer müjdeyi verdi! Sağlık çalışanlarına 100 yataklı tesis ve bir otel!

İzmir Tabip Odası, dün yaptığı yazılı açıklamada İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ve İzmir İl Sağlık Müdürlüğü’ne seslenerek, koronavirüs salgını ile mücadelede en ön siperde olan sağlık çalışanlarının konaklama sorununa dikkat çekmişti. Tunç Soyer, bu çağrıya duyarsız kalmadı. Sağlık çalışanlarına 100 yataklı bir tesis ve merkezde bir oteli tahsis edeceklerini duyurdu. Soyer sağlıkçılar için 2 tesisin daha hizmete gireceğini açıkladı.

2 OTEL ve 1 YURT TAHSİS EDİLMİŞTİ

İzmir Tabip Odası dün yaptığı yazılı açıklamada çağrı yapmış ve ‘arabasında konaklayan sağlık çalışanları var’ serzenişinde bulunmuştu. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer ise sağlıkçılara müjdeyi günlüğünden verdi. ‘Sağlıkçılar hepimizin gözbebeği’ diye söze başlayan Soyer, Örnekköy’dee 100 yataklı bir tesis ve merkezde bir oteli daha sağlıkçıların hizmetine sokacaklarının müjdesini verdi. Büyükşehir Belediyesi daha önce Konak ve Kahramanalar semtinde sağlıkçılara 2 otel ve 1 yurt tahsis etmişti.

180 SAĞLIKÇI KONAKLIYOR

Soyer’in açıklaması ; ‘’Sağlıkçılar hepimizin gözbebeği... Onları rahat ettirmek, aileleri için endişelenmelerini önlemek için Konak ve Kahramanlar semtinde 2 otel ve Balçova’da bir yurt tahsis etmiştik. Günde 180 sağlıkçımız buralarda konaklıyor. Merkezde bir oteli daha hizmetlerini sunacağız. Örnekköy’de de 100 yataklı bir tesisi hazırlıyoruz. Onların endişeden uzak sağlık hizmetine odaklanmaları için ne gerekiyorsa yaptık, yapmaya devam edeceğiz... ‘’

Yorumlar (0)
22°
açık
banner202