Ödemiş’te Verilen Sözler Tutuluyor

Ödemiş Belediyesi, çalışmakta olan kadınların çocuk bakımlarını desteklemek için gündüz bakım evlerinin 1.sini Üç Eylül Mahallesi Kantarcı Sokak’ta Cumhuriyet Bayramı’nda hizmete soktu.

BELEDİYE 31.10.2019, 10:23
Ödemiş’te Verilen Sözler Tutuluyor

Ödemiş Belediyesi tarafından, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda çok önemli bir açılış yapıldı. 36 - 72 ay arasındaki çocukların gündüzleri faydalanacağı bakım evi Üç Eylül Mahallesi Kantarcı Sokak’ta hizmete alındı.

Burada konuşma yapan Belediye Başkanı Mehmet Eriş, yerel seçimlerden önce Ödemiş halkına verdikleri sözlerden bir tanesini yerine getirdiklerini ifade etti.

Başkan Eriş,  seçim zamanlarında meydanlarda söz verdikleri gibi hizmete ihtiyaç olan her noktada bulunmaya çalıştıklarını, seçim döneminde çalışmakta olan annelerin çocuk bakımına destek vereceklerini söylediklerini, günümüz ekonomik şartlarında aile ekonomisine katkı sağlamak için çalışan annelerin işlerine rahat bir şekilde gidebileceği bir ortam oluşturmak için ilk bakım evini açtıklarını, bununla beraber 7 yaşından  sonra yani ilkokula başladıktan sonraki dönemler için de burada Çocuk Kulübünün olduğunu, Çocukların yine burada öğretmenleriyle beraber sakin bir ortamda derslerine çalışabileceklerini, derslerindeki başarıya bu şekilde de bir katkılarının olacağını dile getirdi.

Yorumlar (0)
26°
parçalı az bulutlu
banner202