Ödemiş Belediyesi, Ödemişlileri Atatürk’le Buluşturdu

Ödemiş Belediyesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu lideri Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 81. yılında Ödemişli vatandaşları Anıtkabir’e götürdü.

BELEDİYE 10.11.2019, 15:04
Ödemiş Belediyesi, Ödemişlileri Atatürk’le Buluşturdu

Yüzlerce Ödemişli vatandaş, Ödemiş Belediyesi’nin organizasyonu ile 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü’nde Anıtkabir’de Atatürk’ün manevi huzuruna çıktılar.

Ödemiş’in 99 mahallesinde ilk kez Anıtkabir’i ziyaret etmeyi talep eden vatandaşları muhtarlıklar aracılığı ile tespit eden Ödemiş Belediyesi, organizasyon yaptı.. 9 Kasım Cumartesi akşamı 21.00 sularında Salı Pazarı’ndan kalkan araçlar ile yüzlerce Ödemişli vatandaş, Başkent’te Anıtkabir’i ziyarette bulundu.

Eşi Selma Eriş’le beraber kafileyi Salı Pazarı’ndan Ankara iline gönderen Belediye Başkanı Mehmet Eriş, 7’den 70’e Ödemişli halkının yüreklerinde bulunan Atatürk sevgisi ile 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü’nde manevi huzurunda Ata’yı andıklarını, Ödemiş Belediyesi olarak bu tip bir organizasyonu yapmaktan büyük onur duyduklarını, Anıtkabir’e ilk defa giden hemşehrilerin büyük heyecan yaşadıklarını, yüreklerinde Cumhuriyet ve Atatürk sevgisini yaşatanların, ülkenin geleceğe emin adımlar ile ilerlemesini sağlayacağını belirtti.

Yorumlar (0)
26°
parçalı az bulutlu
banner202