“Nar Çiçekleri” için yeni anaokulu!

Okul öncesi eğitim yatırımlarına önem veren Narlıdere Belediyesi, belediye bünyesindeki ikinci anaokulunun temelini Narlı Mahallesi’nde attı.

BELEDİYE 31.05.2020, 09:13
“Nar Çiçekleri” için yeni anaokulu!

80 öğrenci kapasiteli anaokulu, Eylül ayında eğitim öğretime açılacak. Başkan Ali Engin “Çocuklara yapılan yatırım, geleceğe yapılan yatırımdır” dedi.


 

ONUR AKIN DA KATILDI

Narlı Mahallesi’nde yapılan temel atma törenine Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, eşi İlke Engin, Kaymakam Süleyman Hurrem Aksoy, CHP İlçe Başkanı Mesut Durgun, meclis üyeleri ve muhtarlar katıldı. Usta Sanatçı Onur Akın da törene katılarak Narlıderelilere sürpriz yaptı. Katılımcılar beton mixerinin butonuna birlikte basarak, temelin ilk betonunu döktü.


 

5 SINIF 80 ÖĞRENCİ

2 kat olarak projelendirilen anaokulu, Milli Eğitim standartlarına uygun olarak 3-6 yaş çocuklara hizmet verecek. 15’er öğrenciden 5 sınıf inşa edilecek, toplamda 80 kontenjan bulunacak. Anaokulunda, uyku odası ve oyun bahçesi de yer alacak. Narlıdere Belediyesi’nin yeni eğitim yuvası, Eylül ayında hizmete açılacak.

“ÇOCUKLARA YATIRIM, GELECEĞE YATIRIM"

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin "5 yılda 5 anaokulu sözü vermiştik. Yaşar Kemal Tesislerinin ardından, ikincisinin temelini de Narlı’da attık. Eylül ayında açılışı da birlikte yapacağız. Anaokulumuz hem çocuklarımız için kaliteli bir eğitim yuvası hem de aileler için güvenli bir liman olacak. İlçemize hayırlı olsun” dedi.


 

“EMEĞİ GEÇENLERİ KUTLUYORUM”

Narlıdere Kaymakamı Süleyman Hurrem Aksoy “Bu güzel projede emeği geçen herkesi kutluyorum. Çalışan anneler için önem arz eden bir yatırım. Tüm çabamız, çocuklarımıza güzel bir gelecek sağlamak için. Başarılı, güzel işlerin devamını diliyorum” dedi. Sanatçı Onur Akın ise “Umudumuz olan çocuklarımız için çok güzel bir kurum olacaktır bu okul. Sevgili başkanımız ve tüm emek verenleri kutluyorum. Daha güzel günlerde görüşmek dileğiyle” diye konuştu.

Yorumlar (0)
30°
açık
banner202