Mustafa İduğ : Bornova’yı büyütme yolunda olduğu gibi kültür ve sanat konusunda da tüm Bornovalılar ile birlikteyiz

Bornova Belediyesi’ne ait kültür merkezleri ve sosyal tesisler, kentin kültür ve sanat dünyalarına yeni bakış getiriyor.

BELEDİYE 10.01.2020, 16:05
Mustafa İduğ : Bornova’yı büyütme yolunda olduğu gibi kültür ve sanat konusunda da tüm Bornovalılar ile birlikteyiz

Bornova Belediyesi’ne ait kültür merkezleri ve sosyal tesisler, kentin kültür ve sanat dünyalarına yeni bakış getiriyor. Bornova’nın dört bir yanındaki yirmiyi aşkın kültür merkezi ve tesislerde sivil toplum kuruluşları işbirliği ile her ay konserlerden tiyatro oyunlarına, yemeklerden kutlama organizasyonlarına 100’den fazla etkinlik düzenlenerek vatandaşların sosyal hayatlarını canlandırmak amaçlanıyor. Bornova Belediyesi’nin vatandaşlara yönelik kurslar ve eğitimler düzenlediği merkezlerde, etkinlik ve toplantılarını da gerçekleştiriyor.

Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “Bornova’yı büyütme yolunda olduğu gibi kültür ve sanat konusunda da tüm Bornovalılar ile birlikteyiz. Bu anlamda çok sayıda vatandaşımızı temsil eden sivil toplum kuruluşlarına kapımız her zaman açık. Kültür merkezleri ve sosyal tesislerimizi de bu anlayışla kullanıyoruz” diyerek sivil toplum örgütlerinin kendileri için çok önemli olduğunun altını çizdi.

Büyük Park’ta içerisindeki Bornova Belediyesi Kültür Merkezi, Doğanlar Prof. Dr. Aysel Bayraktar Kültür Merkezi, Pınarbaşı Kültür Merkezi, Naldöken Kültür Merkezi, Mevlana Toplum ve Bilim Merkezi, Altındağ Atatürk Kültür Merkezi, Çamdibi Şehit Er Adem Bilaloğlu Sosyal Tesisleri, Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi, Atatürk Mahallesi Şehit Kara Pilot Yüzbaşı Mehmet İlker Karaman Sosyal Tesisleri ile Dr. Sırrı Aydoğan Kültür olmak üzere pek çok sosyal tesis ve merkez bulunmakta.

Yorumlar (0)
24°
açık