Mustafa İduğ: Biz bu ülkenin bekçileriyiz

Cumhuriyet’in 96’ncı kuruluş yılı Bornova’da coşkuyla kutlandı.

Mustafa İduğ: Biz bu ülkenin bekçileriyiz

Binlerce Bornovalı vatandaş, otoyol viyadüklerinin altından başlayan fener alayına katılarak Cumhuriyet coşkusunu yaşadı. Mustafa Kemal Caddesi’nin bayraklarla kırmızı beyaza boyandığı yürüyüşe Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ ve CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel de katıldı.

Binlerce Bornovalı’nın başlattığı fener alayı, cadde boyunca katılanlarla büyüdü. Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ ve CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel’in eşleriyle katıldığı yürüyüşte siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de yerlerini aldı. Dev Atatürk posteri ve Türk Bayrağı’nın en önde elllerde taşındığı yürüyüşte renkli görüntüler de oluştu. Küçük bir kız çocuğunun bando takımına şeflik yaptığı anlar büyük ilgi uyandırırken, Bornova Selanikliler Kültür ve Dayanışma Derneği Gençlik Kolları üyesi çocukların İstiklal Marşı’nı ezberden okuduğu anlar Cumhuriyet Meydanı’nda büyük coşku yaşattı.

Cumhuriyet Meydanı’nda bu coşkuyu yaşayan Bornovalılara seslenen Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “Bu Cumhuriyet bizim, bu Cumhuriyet kadınlarımızın, bu Cumhuriyet çocuklarımızın, biz bu ülkenin bekçileriyiz. Sizlerle beraber ülkemizi çok daha iyi günlere taşıyacağız” dedi.

Yorumlar (0)
20°
parçalı bulutlu