Menemen Belediyesi'nden ödüllü "Ata'ya Mektup Yarışması"

Menemen Belediyesi 23 Nisan kutlamaları çerçevesinde "Cumhuriyet çocukları Ata’sına mektup yazıyor” başlıklı ödüllü bir mektup yarışması düzenliyor. 

BELEDİYE 15.04.2020, 14:11
Menemen Belediyesi'nden ödüllü "Ata'ya Mektup Yarışması"

Menemen Belediyesi 23 Nisan kutlamaları çerçevesinde "Cumhuriyet çocukları Ata’sına mektup yazıyor” başlıklı ödüllü bir mektup yarışması düzenliyor. Yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle alınan önlemler kapsamında bu yıl kutlamaları ertelenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde düzenlenecek yarışmaya liseli öğrenciler katılamıyor.

DERECEYE GİRENLERE BİSİKLET VERİLECEK

İlköğretim 1, 2, 3, 4 ve Ortaokul 5, 6, 7, 8. sınıf öğrencileri katılım gösterebileceği yarışmada dereceye girenlere bisiklet hediye edilecek. Yarışmaya başvuran çocukların mektupları, özel bir kurul tarafından değerlendirilecek.

Menemenli çocukların Ata’sına duygularını, düşüncelerini dile getirecekleri mektup yarışmasına, katılacak öğrencilerin mektuplarını 22 Nisan Çarşamba günü saat 12.00’ye kadar mebgem@menemen.bel.tr adresine göndermeleri gerekiyor.

MAİL GÖNDEREMEYECEK ÇOCUKLAR DA DÜŞÜNÜLDÜ

 Yarışmaya katılacak öğrencilerin Mail gönderme imkanı bulunmayan çocuklar 0 232 841 23 59 veya 0 232 502 00 09 numaralı telefonlardan Menemen Belediyesi yetkililerine ulaşabilecek, talep etmeleri durumunda mektuplar verdikleri adreslerden teslim alınabilecek.

ÇOCUKLARIMIZDAN TEK İSTEĞİMİZ EVDE KALMALARI

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için çok kapsamlı bir etkinlik programı hazırladıklarını ancak yaşanan salgın nedeniyle üzülerek ertelediklerini belirten Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, “Çocuklarımıza ait bu bayramı, bayram coşkusunu maalesef bu yıl yaşayamayacağız. Çocuklarımızdan tek isteğimiz evde, güvende kalmaları. Evde kaldıkları bu zamanda da, 23 Nisan’la ilgili duygularını, düşüncelerini, Atamıza sevgi ve saygılarını yazacakları mektuplarla ifade etmeleri için bu mektup yarışmasını düzenledik. Bu günler geçtikten sonra daha güzel ve coşkulu nice 23 Nisanlarımız olacak” dedi.

Yorumlar (0)
23°
açık
banner202