Masal Çarşambaları 12 Yaşında

Karabağlar Belediyesi tarafından çocuklar için düzenlenen “Masal Çarşambaları” 12’inci yaşına girdi.

Masal Çarşambaları 12 Yaşında

Karabağlar Belediyesi tarafından uzunca bir süredir çocukların hayal dünyasını geliştirerek yaşama daha hızlı uyum sağlamalarına yardımcı olmak amacıyla Masal Çarşambaları adlı etkinlik düzenleniyordu. Çocukları ve gelişimlerini temel alan etkinlik 12’inci yılına girdi.

İlçede yaşayan çocukların katıldığı etkinlik, her çarşamba Reşat Nuri Güntekin Çocuk Kitaplığı’nda gerçekleştiriliyor. Yeni Kuşak Köy Enstitülüler Derneği (YKKED) üyeleri ve Masal Çarşambaları Gönüllüleri tarafından her hafta okunan masallarla çocuklar, sevginin ve emeğin değerini öğreniyor. Masallar, Duvara Karşı Tiyatro Grubu’ndan Vedat Kuşku tarafından da canlandırılıyor. Çocukların da oyuna katılımıyla gösterinin finali her seferinde değişiyor. Ayrıca YKKED Gönüllüsü Canan Alper’in mandolini eşliğinde seslendirdiği şarkılar da gösteriyi tamamlıyor.

Masal Çarşambaları’nın bu haftaki konukları ise Karabağlar Yüzbaşı Şerafettin İlköğretim Okulu 4.sınıf öğrencileri idi. Etkinlikte keyifli saatler yaşayan çocuklar bu olanağı kendilerine sunan Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvtitopu’na teşekkür ettiler.

Yorumlar (0)
24°
açık
banner202