Kaftancıoğlu, İzmir'de 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı ile İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İzmir İl Başkanlığı'na ziyarette bulundu. İkili daha sonra konuşmacı olarak katılacakları CHP'nin Seferihisar'daki 'Gençlik Kampı'na gitti. 

BELEDİYE 31.07.2019, 13:49
Kaftancıoğlu, İzmir'de 

Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin ve CHP Seferihisar İlçe Gençlik kolları desteği ile Seferihisar Teos Ormancı Tesisleri’nde gerçekleşen CHP Gençlik Kolları Emek, Gelecek ve Zafer Kampı'na katılmak üzere İzmir'e gelen İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İzmirli vatandaşın yoğun ilgisi ile karşılaştı.

Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) Seferihisar'daki 'Gençlik Kampı'nda konuşmacı olan, Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı ile İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İzmir İl Başkanlığı'nı ziyaret etti.

KAFTANCIOĞLU: ASIL KAHRAMANLARIN ALTINI ÇİZMEK LAZIM

Salıcı ve Kaftancıoğlu, burada basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. İstanbul ile ilgili konuşan Canan Kaftancıoğlu, "İstanbul hikayesini tarif ettiğimizde, İstanbul'u yeniden halka vermişliğin izahına bakıldığında bunun sağlayan CHP örgütleridir. Ne mutlu sizlere ne mutlu bizlere ki her türlü imkansızlıklara rağmen bu partide inançla mücadele ettiniz. Sizlerin sayesinde oldu. Bizler görünen yüzleri oluyoruz ama asıl kahramanların altını çizmek lazım. Bu hikayenin başlangıcı Genel Başkan'ımızın Adalet Yürüyüşü ile başlattığını anlayıştır. Bizler de bu anlayışa hep birlikte emek koyduk" dedi. 

SALICI: TÜM TÜRKİYE'Yİ KUCAKLAYACAĞIZ

Oğuz Kaan Salıcı ise partisinin iktidarı hedeflediğini ve bunun için çalıştığını belirterek, "İktidarın tüm Türkiye'ye verdiği talimat ortada. Bunlarla ilgilenmiyoruz. Bizim yapacağız şu tüm Türkiye'yi kucaklayacağız. İYİ Parti ile Saadet Partisi'yle bir araya geldik, iş birliği yaptık. Diğer siyasi partilerden de destek verenler oldu. 31 Mart seçimleri öncesinde verdiğimiz tüm sözlerin arkasındayız. Bu sözlerin takibini genel merkezimiz yapacak. CHP'lilerin nasıl bir belediyecilik anlayışı olduğu, nasıl belediyecilik yapacağını siz İzmirliler biliyorsunuz ama Ankara, İstanbul bundan 25 yıl uzak kaldı. Onlara da bunları ulaştıracağız. Bizim önümüzdeki dönem hiçbir mazeretimiz yok. Hep beraber Türkiye'de Adalet ve Kalkınma Partisi döneminde çıkan sorunları çözmek için CHP'nin iktidarına ihtiyacı olduğunu tüm vatandaşlarımıza anlatmamız gerekiyor. Bu süreçte CHP'lilerin tek vücut olması gerekiyor" diye konuştu.

"GEREKLİ ÇALIŞMALAR YAPILIYOR"

CHP'li Salıcı, gazetecilerin, bazı CHP'li belediye başkanlarının, akrabalarını işe aldıkları yönündeki iddiaları sorması üzerine "Genel Merkez, bu konuda gerekli çalışmaları yapıyor. 31 Mart öncesinde verdiğimiz sözlerin hepsinin arkasındayız. Münferit yanlışlıklar yapılabilir. Genel Merkez'in müdahalesiyle bunlar düzeltiliyor. Sosyal medya üzerinde bazen olmamış şeyler de olmuş gibi yansıtılıyor. Bu iddiaları titizlikle araştırıyoruz. Gerçeklik payı var ise onlarla ilgili çalışmalarımızı yapıyoruz" dedi.

Salıcı, soru üzerine, kongrelerin ertelenmediğini, taslağın hazır olduğunu ve takvimi ilerleyen günlerde açıklayacaklarını vurguladı.

"HEPSİYLE GURUR DUYUYORUM"

CHP'li Salıcı, basın mensuplarının 6 İstanbul il başkan yardımcısının işe gitmeden belediyelerden maaş aldıklarına yönelik iddiayı sorması üzerine ise şunları söyledi:

"6 gencecik yardımcımız var. Bir muktedir iktidarın yaptığı gibi para kazanmak için siyaset yapanlar var. Bir de siyaset yapabilmek için çalışan çalışmak durumunda olanlar var. Benim siyaset yapabilmek için çalışan yardımcılarımın asla öyle bir şeyi yoktur. Emek üreten, var olmak için o fotoğrafını koydukları gençler, gece gündüz çalışan siyasete çözüm bulmak için zaman üretmeye çalışan insanlardır. Hepsiyle gurur duyuyorum." 

Yorumlar (0)
20°
parçalı bulutlu