Foça'da dopdolu bir yaz programı başlayacak

Cittaslow Uluslar Arası Belediyeler Birliği'ne girmeye hazırlanan Foça'da ağustos ve eylül aylarında birbirinde keyifli ve eğlenceli etkinlikler ve konserlerden tüm İzmirliler yaralanabilecek

Foça'da dopdolu bir yaz programı başlayacak

Foça Belediyesi, Beşkapılar Kalesi'nde düzenlediği ve hâlâ devam eden kitap günleri dışında Ceylan Ertem konseri ve Foça Jazz Şöleni için bütün İzmirlileri konserlere katılmaya davet ediyor.

Beşkapılar'da Ataol Behramoğlu imza günü

Kitap günleri çerçevesinde organize edilen söyleşi ve imza günleri Foça'ya renk katmaya devam ediyor. Bugün usta şair, yazar Ataol Behramoğlu'nun saat 19.00'da imza gününün düzenleneceği Foça Kitap Günleri içerisinde 19 Ağustos günü Hasan Öztoprak ve Ahmet Önel okurlarıyla buluşurken, 20 Ağustos günü Ahmet Uhri ve Nihal Kadıoğlu Çevik de İzmir'in müzelerini ve lezzetlerini konu alan söyleşi gerçekleştirdi. Ayrıca Foça'da yaşamını sürdüren sanatçı Hüsnü Arkan da okurları ve severleriyle bir araya geldi.

İtfaiye Meydanı'nda Ceylan Ertem konseri

25 Ağustos akşamı Yıldız Tilbe, Bülent Ortaçgil, Sezen Aksu, Mahzuni Şerif ve Neşet Ertaş gibi usta sanatçıların eserlerini başarılı bir şekilde seslendirerek adından çokça bahsettiren Ceylan Ertem, yarattığı özgün tavrı ve eserleriyle Foça'da harika bir konser verecek.

Usta isimler caz şöleninde Foça'da

31 Ağustos ile 2 Eylül arasında ilk kez düzenlenecek Foça Caz Günleri kapsamında, sanat dünyasının tanınmış isimleri ve usta sanatçılar Foça'da müzikseverlerle buluşacak. İlki düzenlenecek Foça Caz Şöleni'ne katılacak olan değerli isimlerden mutluluk ve gurur duyduğunu ifade eden Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz, tüm İzmirlileri, tatillerini güzel geçirmeleri için Foça'ya bellediğini belirtti.

Yorumlar (0)
15°
açık