Efes Selçuk’ta Bambaşka Bir Sergi

Efes Selçuk ilçesinde 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebeti ile değişik ve özel bir etkinlik yapıldı.

BELEDİYE 27.11.2019, 09:20
Efes Selçuk’ta Bambaşka Bir Sergi

Selçuk Efes Kent Belleği’nde yapılan ‘Sen bir ANA, Sen bir BABA’  isimli sergide dünden bugüne Efes Selçuk’un okulları ve öğretmenlerinin hikayeleri seçkin fotoğraflar ile işlendi.

Sergiden sonra Efes Selçuk’un öğretmenlerinin meslek hatıralarının anlatılmış olduğu bir izleti yapıldı. Duygusal anlar yaşanan etkinlikte Efes Selçuk’un eski ve yeni öğretmenleri buluştu.

Gerçekleştirilen etkinlikte çok duygulandığını dile getiren Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel; bu ilçede okumuş bir kız çocuğu ve yetişen bir birey olduğu için bir defa daha gurur duyduğunu, İzletide konuşma yapan ve bir bölümü burada olan pek çok öğretmenin kendi yaşamında da büyük katkılarının olduğunu, Efes Selçuk’ta birçok değerli öğretmenin olduğunu ve burada görev yaptıklarını, her birinin geleceğe çok iyi köprü atmış olan eğitimciler olduğunu, izlediği söyleşide öğretmenlerin bu memleketi seven öğretmenler olduğunu, çünkü öğrencilerine ve mesleklerine aşık olduklarını fark ettiğini, hepsinin bu kentte imzasının olduğunu, yaşayan öğretmenlere uzun ömürler, vefat etmiş olanlara ise Allah’tan rahmet dilediğini belirtti ve her birinin 24 Kasım Öğretmenler Günü kutladığını dile getirdi.

Başkan Sengel, konuşmasından sonra ilçenin tarihine damga vurmuş olan isimler arasında olan Başöğretmen Cemal Özkaynak’ın oğlu Şükrü Özkaynak’a onur belgesini verdi.

Selçuk Efes Kent Belleği’nde organize edilen etkinlik Efes Selçuk’a emek vermiş olan öğretmenlerin meslek anılarını anlatmış oldukları keyifli sohbet ile sürdü.

Yorumlar (0)
26°
açık
banner202