Buca Zabıtasından Ölüm Macunlarına Operasyon

Son dönemlerde her yerde kolaylıkla ulaşılabilen cinsel güç arttırıcı takviye ürünleri Buca Belediyesi Zabıtası tarafından mercek altına alındı.

Buca Zabıtasından Ölüm Macunlarına Operasyon

Piyasada doğal olduğu iddiasıyla satılmasına karşın içerisinde ani ölümlere neden olan etken maddelerin yer aldığı tespit edilen ve insan sağlığı için tehdit içeren sözde doğal ürünler ekipler tarafından toplatıldı. Ekiplerin denetlemesinde macundan bitki çayına, enerji içeceğinden çikolataya kadar çok sayıda ürün yer aldı.

Buca Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından piyasada yüzde yüz doğal olarak tanıtılan fakat insan sağlığını tehlikeye atacak izinsiz ve yasal kriterlere uymayan cinsel performans arttırıcı ürünlere karşı çalışma başlatıldı.

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın, taklit ve tağşiş ürünlerin tespiti için yapmış olduğu çalışmalara destek için harekete geçen ve halk sağlığını hiçe sayanlara karşı çalışma yürüten Buca Zabıtası, halk arasında “Viagra” markasıyla tanınan ve çok sayıda ani ölüme neden olan, halk arasında bir markanın adıyla bilinen, “sildenafil” ve “tadalafil” ilaç bileşeni bulunan yüzlerce ürün hakkında işlem başlatması üzerine ekipler harekete geçti. 

Bakanlığın listesinde yer alan macunlardan bitki çaylarına, çikolatadan enerji içeceğine, bitkisel karışımlardan kahveye kadar cinsel performansı arttırmaya yönelik onlarca gıda ürünün kontrolü için belirlenen noktalara baskın yapan ekipler, ilk olarak halk arasında en yaygın ve açık şekilde satışı gerçekleşen macunları topladı.  Genellikle aktar ve baharatçılarda yaygın bir şekilde “doğal kuvvet macunu” adıyla satılan ürünler toplatıldı. Ürünlerin satışını gerçekleşen işletmelerin vitrinlerinde yer alan “doğal macun” ifadeli yazı ve reklamlar söktürüldü.

Macun ve bitki çayı operasyonun ardından, bakanlığın listesinde geniş yer kaplayan ve marketlerden akaryakıt istasyonlarına kadar herkesin çok sayıda yerde yaygın olarak satılan enerji içeceği, kahve, çikolata ve benzeri ürünlere geçildi. Çalışmalar kapsamında çok sayıda işletmedeki ürünlere el konuldu.

Zabıta ekipleri tarafından toplatılan cinsel güç arttıran ürünlerin, kalp krizi, kalpte ritim bozukluğu, ani tansiyon düşmesi, baş dönmesi, görme bozukluğu, baş ağrısı, gözde kanama ve felce neden olduğu öğrenildi. Alanında uzman doktorların yaptıkları açıklamalarda söz konusu uyarıcı maddelerin kesinlikle kullanılmaması gerektiği, kontrolsüz kullanımının kişiyi ölüme götüreceği ifade edildi. 

Yorumlar (0)
16°
açık
banner202