Buca Belediyesi'nden öğrencilere moral

Haftanın 5 günü ilköğretim okullarını gezen araç, çocuklara unutulmayacak anlar yaşatıyor. Haftasonu ise mahallelere giderek çocuklarla bir araya geliyor.

BELEDİYE 11.01.2020, 09:07 11.01.2020, 09:15
Buca Belediyesi'nden öğrencilere moral

Eğitimde fırsat eşitliği için mücadelesine devam eden Buca Belediyesi, kentteki çocukların eğitim faaliyetlerinin yanı sıra keyifli zaman geçirmeleri için mücadele ediyor. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesindeki bir aracı 12 boyutlu (12D) film gösterimi için özel donanımlarla baştan yaratan Buca Belediyesi, ilçenin dört bir yanında çocuklara unutamayacakları bir deneyim yaşatmaya devam ediyor.

Öğrencilere moral oldu
7 – 14 yaş aralığındaki tüm çocuklara ücretsiz olarak hizmet veren 12D film aracı, hafta içi her gün Buca ilçe sınırları içerisinde yer alan ilköğretim okullarını sırayla geziyor. Öğretmenlerinin kontrolünde  ‘Çikolata Fabrikası’ adlı özel filmin gösterimini izleyen öğrenciler, çalışma sayesinde yoğun ders temposunun arasında moral bulma fırsatı yakalıyor.

Hafta sonu heyecanı

Özel donanım ve yazılımla 12 boyutlu olarak oluşturulan macera ve heyecan yüklü animasyon filmlerin gösterildiği gezici mini sinema, hafta içi mesaisinin ardından her hafta sonu bir mahalleye gidiyor. Özellikle dezavantajlı mahallelerde yoğun ilgi gören gezici sinema aracı, ilçenin 47 mahallesinin tamamını dolaşacak.

Yorumlar (0)
23°
açık