Bornova Belediyesi'nden çocuklara kanun eğitimi

6-18 yaş arası çocukların oldukça ilgi gösterdiği kanun eğitiminde, çocukların hünerleri dikkat çekiyor.

Bornova Belediyesi'nden çocuklara kanun eğitimi

Türk Sanat Müziği'nin en önemli enstrümanlarından olan kanun, Bornova Belediyesi'nin verdiği eğitim sayesinde, sadece yetişkinlerin değil minik ellerinde çalabileceği bir enstrüman haline geliyor. Kursun en küçüklerinden olan Burak Korkmaz (6) ve Naz Su Altıner (7), kanun performansı ile görenleri adeta büyülüyor.

Bornova Belediyesi'nin Hobi ve Beceri Edindirme Kursları bünyesinde verdiği bu eğitim bu yıl yaz tatili süresince devam ediyor. Kanun kursunun en dikkat çeken görüntüsü ise minik ellerin kursta boy göstermesi. Kanun çalmanın yaş ile ilgili olmadığını herkese gösteren Minik Burak ve Naz Su, bir aydır devam ettikleri kursta Kanun ile adeta şov yapıyor. Kullanılacak enstrümanlarda yaş sınırı olmadığını kanıtlayan bu minikler kursun en gözde öğrencileri arasında.

Kursta sadece Burak ve Naz Su gibi başarılı başka çocuklarda bulunuyor. İki yıldır kanun çalan Hiranur Eren (11) ve Eren Sağlam (15) Bornova Belediyesi'nin düzenlediği bu yaz kurslarına katılan başarılı çocuklar arasında. 

Belediyenin düzenlemiş olduğu kursa ilgi fazla. 35 kursiyer bulunan kurs Bornova Belediyesi bünyesinde gerçekleştiriliyor. Dersler haftada 1 saat ve birebir veriliyor. 10 yaş sınırı bulunan kursta Burak ve Naz Su yeteneklerinden dolayı kursa girmeye hak kazanmış.

Yorumlar (0)
16°
az bulutlu