Bornova Belediye Meclisi, 2020 - 2024 Stratejik Planını Onayladı

Hazırlanan proje, tam olarak Birleşmiş Milletler sürdürülebilir kalkınma gayeleri ile uyum içerisinde yer alıyor. Plan hakkında malumat veren Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, otuz bir hedef ve altı amacı bulunan planda, birçok projenin bulunduğunu ifade etti.

BELEDİYE 06.09.2019, 17:29 07.09.2019, 16:06 Gürkan Canpolat
Bornova Belediye Meclisi, 2020 - 2024 Stratejik Planını Onayladı

İzmir'in en önemli ilçelerinden biri olan Bornova'da, 2020 - 2024 dönemi stratejik planı tasdik edildi. Bornova Belediye Meclisi'nin bu ayki 2. toplantısında görüşülen önerge, mecliste kabul edildi. Hazırlanan proje, tam olarak Birleşmiş Milletler sürdürülebilir kalkınma gayeleri ile uyum içerisinde yer alıyor. Plan hakkında malumat veren Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, otuz bir hedef ve altı amacı bulunan planda, birçok projenin bulunduğunu ifade etti.

Başkan İduğ, önem verdikleri temel esasın sürdürülebilirlik olduğunu belirterek İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin stratejik planıyla da uyum içerisinde bir sürecin mümkün olduğunu ifade etti. Hazırlanan plan doğrultusunda kurumsal kaynakların etkin kullanılacağını, çevresel faktörlere daha çok önem verileceği ve çağdaş bir kurumsal yapıya sahip olunacağı gibi derbentlerin olduğnu belirtti.

Yorumlar (0)
-2°
açık