Bayraklı’da Meme Kanseri Eğitimi

Bayraklı Belediyesi ve Bayraklı İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından meme kanseri konusunda bilinçlendirme semineri düzenledi.

Bayraklı’da Meme Kanseri Eğitimi

Bayraklı Belediyesi ve Bayraklı İlçe Sağlık Müdürlüğü işbirliği ile, 1-31 Ekim Meme Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında İzmirlileri bilinçlendirmek ve farkındalık yaratmak amacıyla meme kanseri konusunda bilinçlendirme semineri düzenledi.

Bayraklı Belediyesi semt merkezlerinde kurs gören kadınlarla, 75’inci Yıl ve Postacılar İsmet İnönü Kültür Merkezlerinde bilgilendirme toplantıları yapıldı. Düzenlenen seminere Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal’ın eşi Aylin Sandal ve CHP İzmir Milletvekili Ednan Arslan’ın eşi Demet Arslan da katıldı.

Erken teşhisin önemine dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen etkinlikte, eğitim hemşiresi Sevil Kocatürk ve Fevziye Alıcan, meme kanserinde ulusal standartlar ve kendi kendine meme muayenesi konuları hakkında bilgiler verdi. 30 yaşını geçmiş kadınlarda en çok görülen kanser türünün meme kanseri olduğunu kaydeden Kocatürk ve Alıcan, erken teşhis için mutlaka düzenli kontrol yaptırılması gerektiğine dikkat çekti. Bayraklı Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Dr. Osman Lenger’de kadınların gün içerisinde 30 dakika bile olsa yürüyüş yapmalarının sağlıklarına iyi geleceğini ve bu yöntemle olası hastalıklardan korunabileceklerini belirterek kendilerine iyi bakmaları tavsiyesinde bulundu.

Bilgilendirme seminerinin sonunda Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal’ın eşi Aylin Sandal, eğitim hemşiresi Sevil Kocatürk’e katkılarından dolayı teşekkür ederek, çiçek takdim etti.

Yorumlar (0)
19°
açık