Bayındır Cumhuriyet Bayramını Kutluyor

Bayındır Belediyesi tarafından düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, dün gerçekleşen etkinliklerin ardından bugün de devam ediyor.

Bayındır Cumhuriyet Bayramını Kutluyor

Bayındır Belediyesi tarafından düzenlenen Cumhuriyet Bayramı programı, dün gerçekleştirilen etkinliklerin ardından bugün de doludizgin devam ediyor.

Bayındır’da Cumhuriyet Bayramı kutlamaları dün düzenlenen çelenk sunma töreninin ardından bugün Bayındır Kaymakamı Mehmet Ali Öztürk ve Bayındır Belediye Başkanı Uğur Demirezen'in Kaymakamlık makamında tebrikleri kabul etmesi ile başladı. Bayram tebriklerinin alınmasının ardından kutlamalar Şehir Stadı'nda düzenlenen tören ile devam etti. Törene Bayındır Kaymakamı Mehmet Ali Öztürk, Bayındır Belediye Başkanı Uğur Demirezen İlçe Jandarma Komutanı J. Yzb. Adalet Gökcan, Emniyet Müdürü Ömüray Bozkurt, Belediye Başkan Yardımcısı Osman Kadan, Kurum Müdürleri, Meclis Üyeleri, Siyasi parti temsilcileri, STK üyeleri öğrenciler ve Bayındırlılar katıldı.

Düzenlenen törende saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın söylenmesinin ardından Bayındır Kaymakamı Mehmet Ali Öztürk ve Bayındır Belediye Başkanı Uğur Demirezen öğrencilerin ve halkın bayramını kutladı. Bayındır Kaymakamı Mehmet Ali Öztürk’ün günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından öğrenciler tarafından şiirler okundu. Bayındır Kaymakamı Mehmet Ali Öztürk,  Bayındır Belediye Başkanı Uğur Demirezen ve Bayındır Gaziler Derneği Başkanı Seyfi Yığınç çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerini verdi. Bayındır Belediyesi Halkoyunları ekipleri gösterisini sergiledikten sonra tören geçişi yapıldı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusu Bayındır Belediyesi tarafından düzenlenen ve saat 20.00’da Atatürk Anıtı önünden başlayacak Milli Birlik ve Beraberlik Yürüyüşü ile devam edecek.

Yorumlar (0)
15°
parçalı az bulutlu