Bayındır Belediyesi pazar yerlerindeki önlemleri arttırdı

Bayındır Belediyesi, dünyayı ve ülkemizi olumsuz etkilemeye devam eden koronavirüs ile ilgili mücadele konusunda önemli çalışmalara imza atıyor.

BELEDİYE 11.04.2020, 08:29 11.04.2020, 08:37
Bayındır Belediyesi pazar yerlerindeki önlemleri arttırdı

Salgının ortaya çıktığı ilk günden bu yana başta dezenfekte ve temizlik olmak üzere bir çok çalışmaya imza atan Bayındır Belediyesi, özellikle halkın yoğun olduğu pazar yerlerinde önlemler alıyor. Kamu binaları, okullar, camiler, eczaneler ve benzeri alanları dezenfekte eden ekipler, pazar yerlerinde de koronavirüsle mücadele konusunda farkındalık çalışmaları yapıyor.

Pazar yerlerinde esnafların açtığı tezgâhların arasında en az 3 metre uygulaması ile başlayan çalışmalar çerçevesinde 65 yaş üstü vatandaşların alışverişleri ekipler tarafından gerçekleştirilmişti. Pazar yerleri girişlerinde el dezenfektanı hizmetinin yanı sıra pazar yerlerinde giriş ve çıkışların belirli noktalardan sağlanması alışverişleri daha güvenli hale getirdi.

 Market ve pazarlarda alışveriş yaparken maske takmak genelgeyle zorunlu hale gelirken Bayındır Belediyesi bu konuda da çalışma başlattı. Canlı, Çırpı, Zeytinova ve Bayındır merkezdeki pazarlara alışveriş için gelenlerle satış yapan esnaflara maske dağıtımı gerçekleştirildi.

Böylece Bayındırlılar alış verişlerini daha güvenli bir şekilde yapma imkânı buldu. Bayındır Belediyesi ayrıca ilçedeki kamu kurum ve kuruluşları ile banka şubelerine de maske dağıtımı yaptı. Yapılan çalışmaları yakından takip eden ve Koronavirüs ile mücadele için tüm imkânları seferber ettiklerini belirten Bayındır Belediye Başkanı Uğur Demirezen şöyle konuşyu;

“Dünyamız ve ülkemiz koronavirüs ile büyük bir mücadele içinde. Bu mücadelede en önemli unsur önlem… Halkımızın sağlığını korumak için her türlü karar devletimiz tarafından alınıyor. Biz de yerel yöneticiler olarak bu kararların uygulanması ve halkımızın sağlığının korunması için ne gerekiyorsa yapıyoruz. Özellikle halkımızın alış veriş için geldikleri pazarlarımızda gereken tedbirler alınıyor. Esnaflarımıza maske dağıtımını uzun süredir yapıyoruz. Pazar girişlerinde el dezenfekte noktalarımız hizmete girdi. Bir dezenfekte noktası da Belediye Hizmet Binası önünde bulunuyor. Pazarlarımızda esnafların açtıkları tezgahların arasında en az 3 metre mesafe kuralını titizlikle uyguluyoruz. Pazar yeri girişlerini ve çıkışlarını belirli noktalardan sağlıyoruz. Bunun yanında hem esnaflarımıza hem de alış verişe gelen vatandaşlarımıza eğer maskeleri yoksa belediye olarak biz veriyoruz. Yaptığımız bu çalışmaların tamamı halkımızın sağlığını koruyup, koronavirüsün yayılmasına engel olmak için. Millet olarak koronavirüs ile mücadele edip, bu zor günleri geride bırakacağımıza inanıyorum. Unutmayalım hiç bir virüs bizim tedbirlerimizden güçlü değildir.” 

Yorumlar (0)
30°
az bulutlu
banner202