Başkan Erdoğan’dan Mandalina Şenliği’ne Davet

Son senelerde başta narenciye ürünleri olmak üzere organik üretim ivmesi yakalamış olan Karaburun, 16 Kasım Cumartesi günü “12. Batı Köyleri Mandalina Şenliği”nin ev sahipliğini yapacak. 

BELEDİYE 11.11.2019, 09:58
Başkan Erdoğan’dan Mandalina Şenliği’ne Davet

Karaburun Belediyesi’nce Küçükbahçe Köyü’nde organize edilecek olan şenlikte, Salman ve Parlak köylerinin ürünleri de ziyaretçiler ile buluşacak.

Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan, İzmir ilinden ve Türkiye’nin 4 bir tarafından gelen ziyaretçileri misafir edecek olmanın heyecanı içinde olduklarını ifade ederek tarımsal üretimi destekleyerek yerelde kalkınmaya katkıda bulunmayı hedeflediklerini dile getirdi.

Karaburun’da yetişen mandalinaya daha çok katma değer sağlanması için işleme tesisinin kurulmasını planladıklarını belirten Erdoğan, başta Küçükbahçe olmak üzere batı köylerinde narenciye üretiminin çok yaygın olduğunu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in Seferihisar ilçesinde hayata geçirmiş olduğu işleme tesisine benzer bir tesisin Küçükbahçe’de hayata geçirilme planlarının olduğunu, projelerini hazırladıktan sonra Tunç Başkanının kapısını çalıp desteğini isteyeceklerini ifade etti.

16 Kasım Cumartesi günü sabah 11.00’de açılış kortejiyle başlayacak 12. Batı Köyleri Mandalina Şenliği; “Karaburun Yarımadası’nda Mandalinanın Tarihçesi ve Mandalinanın Mutfağımızdaki Yeri”  temalı söyleşiyle sürecek. Farklı yarışmaların yapılacağı şenlikte 17.30’da konser olacak.

Yorumlar (0)
27°
az bulutlu
banner202